Sól Termalna – sposób na anty przeziębienie i nie tylko …

sol_termalna-1Zabłocka Sól Termalna do kąpieli 1kg

Teraz we własnym domu możesz się cieszyć z uroków i walorów kąpieli w wodach termalnych. Już 1-2 kąpiele rozgrzewające eliminują i zapobiegają objawom przeziębienia. O szczegóły pytaj przy zakupie.

Skład chemiczny soli charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mineralizacją. Jest to sól oznaczana jako jodowo – bromowo – borowa. Nadto w jej składzie w wyjątkowo dużym stężeniu występują jony: wapnia, magnezu, krzemu, selenu oraz niemal wszystkie pierwiastki śladowe.

Tradycja produkcji przez lata udoskonalana pozwala otrzymywać produkt który zatrzyma w sobie jak najwięcej z bogactwa solanki z której jest wytwarzany.

Zwykłe metody produkcji w przeciwieństwie do obecnie stosowanych przemysłowych pozwalają zapewnić wysoką jakość produktu, są niestety bardzo energochłonne i kosztowne. Jednak cena wyższa czasami od innych widocznych na rynku produktów rekompensowana jest najwyższą mineralizacją, i co za tym idzie ogromnymi walorami jakościowymi Zabłockiej soli termalnej.

Sposób użycia – kąpiele:

  • Kąpiele kosmetyczne – już garść soli wsypana do wanny wody zmiękczy wodę zapewni jej odpowiednie pH oraz wzbogaci jej mineralizację.
  • Kąpiele mineralne – 200 g wsypane do wanny wody spowoduje, że kąpiel nawilży, odżywi, wygładzi i ujędrni skórę, przyspieszy gojenie się ran, rozstępów, wyprysków i cellulitu oraz wzmocni odporność organizmu i ograniczy nadmierne pocenie.
  • Kąpiele wspomagające leczenie – Kąpiele wykonujemy całkowite lub częściowe trwające od 10 do 20 minut (stopniowo wydłużane) o temperaturze 36 – 38 °C. Najlepiej stosować je wieczorem przed udaniem się na spoczynek w seriach po 10 wykonywanych co drugi dzień, 2 razy w roku lub jednorazowo w okresie nasilenia dolegliwości. Zalecane jest stosowanie roztworów o stężeniu l do maksymalnie 5 %.
  • Okłady – Stosuje się gorące, rzadziej zimne na bolące miejsca. Stężenie roztworu jak przy kąpielach.
  • Inhalacje – Rozpuścić 2 do 5 łyżek soli w 200 do 500 ml wody i wdychać parującą solankę.
  • Płukanie gardła – Dwie łyżki soli rozpuścić w szklance wody o temperaturze 37 °C. Płukać gardło kilkakrotnie w ciągu dnia.
  • Peeling – Delikatnie nacieramy skórę w wybranych miejscach.
CZYTAJ O ZASTOSOWANIU SOLI TERMALNEJ →